پادکست Oxford Learner’s Pocket Word Skills

کتاب Oxford Word Skills به شما کمک میکند تا با یک کتاب کوچک و کاربردی، سطح دایره لغاتتان را بالا ببرید. لغات و متونی که در این کتاب کوچک گنجانده شده، موضوعات اخبار، تکنولوژی و حقوقی را شامل میشود. از جمله نکات قابل توجه این کتابچه، اختصاص بخشهایی از آن به مقاله نویسی، سوالات امتحانی و چگونه انگلیسی صحبت کردن میباشد. این کتاب طیف وسیعی از واژگان را برای بیش از ۱۸۰ موضوع پوشش می دهد و به ایجاد دانش لغات برای امتحانات TOEFL و IELTS کمک می کند.

تاریخ انتشار آمار دانلود لینک دانلود درس دانلود فایل PDF درس
در حال آماده سازی Body Shapes
در حال آماده سازی Good Posture
در حال آماده سازی Fitness
در حال آماده سازی Ways of Moving
در حال آماده سازی Hearing
در حال آماده سازی Taste
در حال آماده سازی Sight
در حال آماده سازی Touch
در حال آماده سازی Smell

برای حل مشکلات واژگانی هنگام یادگیری زبان انگلیسی، زبان آموزان باید دو کار را انجام دهند. یکی یافتن منبع یادگیری موثر، دیگری داشتن روش یادگیری مناسب. بنابراین می‌خواهم کتاب Oxford Learner’s Pocket Word Skills را به شما معرفی کنم – کتابی بسیار خوب در مورد واژگان انگلیسی، به ویژه برای کسانی از شما که در حال آماده شدن برای امتحاناتی مانند امتحانات انگلیسی کمبریج یا IELTS هستند مفید است – امتحانی که به تدریج تبدیل به یک روند شده برای همه کسانی که در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند.

چرا واژگان مهم است؟

شاید این سوال کمی “زائد” باشد. اما همانطور که می بینید وقتی هر کاری را انجام می دهیم، باید از خود بپرسیم چرا: چرا باید این کار را انجام دهیم، برای چه کاری انجام می دهیم؟ تنها زمانی که اهمیت کاری را که انجام می‌دهیم به وضوح درک کنیم، می‌توانیم واقعاً تمام قلب خود را صرف آن کنیم، هر چقدر هم که سخت باشد، تسلیم نخواهیم شد و به خصوص راهی پیدا خواهیم کرد. بهترین راه برای انجام آن.

۱. واژگان عنصر اساسی هر زبانی است. همانطور که Hana Lexis – یک یوتیوبر بسیار معروف، که میگوید، “در واقع، شما فقط به ۱۰۰۰ کلمه رایج و ۱۰۰ ساختار جمله نیاز دارید تا از سطح مبتدی به سطح متوسط ​​بروید”. این ثابت می کند که یادگیری واژگان همراه با دستور زبان، دو اساسی ترین کاری است که باید برای بهبود مهارت های خود انجام دهید: گوش دادن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن.

۲. در آزمون آیلتس آزمون اسپیکینگ بر اساس ۴ معیار ارزیابی می شود:

روانی و انسجام

منبع واژگانی

· استفاده از ساختار جملات متنوع و دقیق (محدوده گرامری و دقت)

· تلفظ (تلفظ)

۳. واژگان به شما کمک می‌کند سطح «تسلط» خود را بهبود ببخشید

بسیاری از مردم فکر می کنند که برای روان صحبت کردن یا خوب نوشتن، باید زیاد تمرین کنید، نوشتن را زیاد تمرین کنید. این خیلی درست است، اما چه می گویید، وقتی کلمه ای برای بیان ایده های خود ندارید بنویسید؟

۴. استفاده از واژگان صحیح متناوب با ترکیب‌بندی‌ها به زبان انگلیسی شما کمک می‌کند تا مانند یک زبان بومی نرم و طبیعی به نظر برسد. شاید مردم هنوز متوجه باشند که شما چه می گویید، اما این به نظر بسیار غیرطبیعی به نظر می رسد و در مورد توانایی شما در استفاده ضعیف از زبان قضاوت می کنند. دوستان زیادی وجود دارند که این را به اشتراک می گذارند: برای کسب نمره بالا با مهارت های گفتاری در آیلتس، بهتر است داوطلبان “هیچ چیزی را آماده نکنند”. (خب، اگر آماده نمی شوید، چگونه در امتحان شرکت می کنید؟). در واقع “ناآماده” به این معنی است که چیزهایی که می گویید واقعاً زبان شما هستند و به شما کمک می کنند تا ارتباط برقرار کنید، نه اینکه مانند یک طوطی حفظ کنید و سپس به آنجا بروید و آن را برای ممتحن تقلید کنید. یعنی باید سعی کنید تا حد امکان طبیعی و بومی صحبت کنید، حتی اگر بگویید «آره» اشکالی ندارد چون آنها اینطور هستند.

چرا این کتاب مفید است؟

Oxford Learner’s Pocket Word Skills توسط انتشارات دانشگاه آکسفورد منتشر شده است. انتشارات دانشگاه آکسفورد (انتشارات دانشگاه آکسفورد، به اختصار OUP) یکی از بزرگترین ناشران دانشگاهی در جهان و دومین ناشر قدیمی پس از انتشارات دانشگاه کمبریج است. بنابراین می توانید کاملاً به اعتبار کتاب اعتماد کنید.

۵ چیز وجود دارد که باید هنگام یادگیری کلمات جدید بدانید تا آنها را در صحبت کردن و نوشتن به کار ببرید: املا (به عنوان مثال نحوه نگارش آن)، تلفظ (تلفظ، گوش دادن به سخنرانان بومی و جستجوی نمادهای IPA)، معنی (معنا، یک کلمه) بسته به بافت و شکل کلمه می تواند معانی زیادی داشته باشد: اسم، فعل، صفت)، usage (نحوه استفاده، زمان استفاده و نحوه صحیح استفاده از آن)، ترکیب (کلمات اغلب برای ایجاد طبیعی ترین زبان همراه هستند. )

۱. این کتاب به شما کمک می کند تا ۴ مورد بالا (به جز تلفظ) را بیاموزید، مخصوصاً کلمات به زبان انگلیسی توضیح داده شده اند، بنابراین به شما کمک می کند تا معنای کلمه را به طور کامل درک کنید. برای حل مشکلات تلفظ، می‌توانید فهرست واژه‌ای را از وب‌سایت https://elt.oup.com/student/wordskills/olp?cc=vn&selLanguage=en دانلود کنید که شامل تمامی لغات کتاب همراه مطابق با IPA است. می توانید از آن برای تست و بررسی استفاده کنید. کتاب شامل:

· ۳۵۰۰ لغات و عبارات مهم و ضروری برای استفاده در گفتار و نوشتار انگلیسی

· ۱۸۰ تم

· زبان نوشتاری و گفتاری

۲.  این کتاب همچنین بسیار جمع و جور و راحت است، می توانید آن را با خود ببرید و در هر جایی مطالعه کنید: استراحت یا ناهار در محل کار، مسافرت با اتوبوس، زیبایی در آرایشگاه و غیره. هرگز فکر نکنید وقتی پشت میز خود می نشینید یاد خواهید گرفت. صرفه جویی در زمان!

۳. این کتاب یک کتاب واژگانی است که با توجه به موضوعاتی که به «واژگان موضوعی» نیز معروف است، گردآوری شده است. یادگیری لغات بر اساس موضوع یکی از موثرترین روش های یادگیری است که توسط بسیاری از افراد با موفقیت به کار گرفته شده است. علاوه بر این، یادگیری لغات در مورد یک موضوع به شما کمک می کند تا ایده های بیشتری در هنگام صحبت کردن و نوشتن داشته باشید.

۴. با مطالعه این کتاب میتوانید دانش واژگان خود را برای امتحاناتی مانند امتحانات انگلیسی کمبریج یا IELTS گسترش دهید.

11 نظر برای “پادکست Oxford Learner’s Pocket Word Skills

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *